Jak zorganizować udaną wigilię firmową?

Grudzień to okres, w którym wielu przedsiębiorców organizuje spotkania z pracownikami. Jest to świetny czas zarówno na podsumowanie całego roku, jak i zorganizowania integracyjnego spotkania świątecznego, podczas którego na chwilę zapomina się o pracy. Wigilia firmowa to dobra okazja do wręczenia pracownikom drobnych upominków czy porozmawiania na tematy inne niż obowiązki zawodowe. Poznanie swojego zespołu również od tej prywatnej strony może przynieść wiele korzyści Twojemu przedsiębiorstwu! Pytanie jednak, jak zorganizować udaną wigilię firmową?

Zacznij od wybrania odpowiednio terminu

Przede wszystkim zapomnij o takich datach jak 23 czy 24 grudnia, a także o tygodniu pomiędzy świętami a Nowym Rokiem. Najczęściej wielu członków Twojego zespołu weźmie w tym okresie urlop, aby wyjechać w rodzinne strony i przygotować się do kolacji wigilijnej. Najbardziej optymalne będzie wybranie daty, która o tydzień lub nawet dwa poprzedza Boże Narodzenie. Dobrym pomysłem może być połączenie Mikołajek z wigilią!

Atrakcje na świątecznej imprezie firmowej

Wigilia firmowa wcale nie musi być jedynie zwykłym spotkaniem opartym na rozmowach i wspólnym posiłku. Możliwe jest też zorganizowanie atrakcji, dzięki którym spotkanie to będzie mile wspominane przez wszystkich członków Twojego zespołu. W Hotel Expert Events zajmujemy się dostarczaniem między innymi takich rozrywek, jak fotolustro czy organizacją świątecznej playlisty. Korzystając z naszych usług możesz również zorganizować tematyczną imprezę świąteczną, na przykład w klimacie opowieści wigilijnej.

Miejsce na organizację imprezy

Masz do wyboru biuro, w którym mieści się Twoja firma lub restaurację. Kiedy które miejsce będzie najlepsze? Biuro powinieneś brać pod uwagę mając w nim odpowiednie warunki do zorganizowania świątecznej imprezy. Weź pod uwagę wielkość pomieszczenia, jego wyposażenie czy układ. Z drugiej strony restauracje często są specjalnie przystosowane do organizacji tego typu spotkań integracyjnych, co więcej nie trzeba w nich zamawiać cateringu – wszystko zostanie przygotowane na miejscu.