Najlepsze pomysły na oryginalną imprezę integracyjną

Bez względu na to czy prowadzisz biuro, czy zakład przemysłowy - zawsze doskonałym pomysłem jest zorganizowanie imprezy integracyjnej, dzięki której wzmocnisz więzi w zespole współpracowników. Spotkanie takie może przybierać różne formy - wspólne wyjście do baru, na kręgle czy “domówka” w firmie to już dość oklepane schematy. W tym artykule przedstawię Ci najlepsze pomysły na oryginalną imprezę integracyjną, której nie zapomni żaden z pracowników. Dzięki nam zobaczysz czym jest profesjonalny team building.

Team building – Budowa Maszyny Goldberga

Jednym z doskonałych pomysłów na imprezę integracyjną jest zachęcenie pracowników do współpracy w budowie Maszyny Goldberga. Jest to bardziej zaawansowana zabawa z dominem. Istotą tego rodzaju imprezy integracyjnej jest stworzenie przez pracowników takiej Maszyny Goldberga, którą uruchamia się jednym dotknięciem palca, a ciąg przyczynowo-skutkowy ma doprowadzić do jak największego efektu “WoW”. Co będzie tym efektem? Jak będzie działać Maszyna Goldberga? To już zależy od wyobraźni zespołu!

Wędrówki po górach lub wypoczynek w hotelu

Poza budowaniem Maszyny Goldberga możesz również postawić na bardziej chilloutową przerwę w pracy. Okazuje się, że team building dobrze działa także podczas wypoczynku w hotelu, gdzie pracownicy będą mogli odpocząć od codziennych zawodowych obowiązków, a wolny czas poświęcić na poznawanie się nawzajem. Tak samo dobrze może działać wyjazd w góry. Okazuje się, że wspólne pokonywanie kolejnych szczytów to doskonała zabawa dla każdego członka zespołu.

Off-road, quady i gry terenowe

Wszystkie wymienione formy rozrywki, tj. off-road, quady czy gry terenowe to doskonały pomysł na team building szczególnie dla pracowników biur. Aktywny wypoczynek pozwoli na wzmocnienie ciała, odświeżenie umysłu, a także zachęci do współpracy. Ponadto quady i gry terenowe to rozrywka, która dostarcza sporo frajdy! Z kolei off-road pozwoli poznać tajemnice, które skrywane są pośród niedostępnych gęstwin drzew, czyli tam, gdzie noga człowieka raczej rzadko stąpa